Sirkülatörler

Endüstriyel Göl Havalandırma Sistemleri

Yaz aylarında göletinizdeki durağan suyu karıştırarak su bitkilerinin çoğalmasını ve sivrisinek üremesini engeller.

İlkbahar ve sonbaharda termal katmanlaşmayı önler. Ve son olarak kış aylarında özellikle soğuk kış mevsiminin geçtiği yerlerde suyun donmasını önleyerek hem balık ölümlerini önler hem de iskele gibi sudaki yapıların zarar görmesini engeller.

Kasco sirkülatörler göl veya göletlerinizde belirli bir yönde su akımı yaratmak için idealdirler. Bu durum durağan suyu akıntı halindeki bir suya dönüştürerek çok önemli olan oksijenin suya eklenmesine büyük katkı sağlar.

Durağan su göletlerde yosunlaşmanın başlıca etkenlerinden birisidir. Dolayısıyla sirkülatörler suya hareket katarak yosunlaşmayı önler ve göletinizin temiz kalmasını sağlar.

Endüstriyel HavalandırmaDurağan sular ayrıca hızlı sivrisinek üremesi için son derece uygun bir ortam yaratır. Dolayısıyla hareketlendirilen bir su aynı zamanda sivrisinekle mücadelede çok önemli bir araçtır.

Aşağıdaki resmin üzerine tıklayarak 6 Ekim 2004’ de Illinois Üniversitesinde yapılan bir testin slide show’ unu görebilirsiniz.

Bu testte 30 x 13 x 2 metre ölçülerinde, yaklaşık 850 m3 su bulunan ve karıştırma etkisinin görsel olarak anlaşılması için 7,5 litre göl boyası eklenmiş bir göle Kasco F2400CF 1/2hp sirkülatör yerleştirilmiştir. Test sırasında her 30 saniyede bir resim çekilmiştir. 1/2hp gücünde bir Kasco sirkülatörün bu suyu ne kadar hızla karıştırdığına dikkat edin!

Kasko sirkülatörler yılın her mevsiminde fayda sağlar.Kasko sirkülatörler yılın her mevsiminde fayda sağlar.

Endüstriyel Göl Havalandırma

© 2010 SNM Ltd.Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.